| Ilie_Cristi_1984 a întrebat:

Salut tuturor.Am si eu o problema:am windows 7, cand vreau sa intru in jocuri sau in orice imi apare open with! Ce trebuie sa fac casa nu-mi mai apara asta :pana acum numia facut asta_va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca un SYSTEM RESTORE (RESTAURARE SISTEM) - click dreapta pe my computer > proprietati > advanced system settings > mergi pe tab-ul system protection > click pe > system restore > urmeaza pasii.
System Restore iti da timpul inapoi la o data anterioara problemei tale. Data o alegi tu din acea lista care iti apare la pasul 2 si trebuie aleasa inainte de a avea aceasta problema, de exemplu daca problema ai avut-o azi, alegi data de ieri sau cu 3-4-5 zile in urma (cand ai instalat ultimul program). Atentie: ultimul program o sa dispara si trebuie reinstalat.
Succes!

| Ilie_Cristi_1984 explică (pentru neluL):

Problema e ca pe windows 7 imi merge netu dar pe xp zice eroarea aia.O fi de la drivere?

| neluL a răspuns (pentru Ilie_Cristi_1984):

Ai rezolvat problema?

| DDCC a răspuns:

Salut!
Poți face ce zice neluL sau resetezi tipul asocierilor de fișiere.
http://www.sevenforums.com/......store.html de la Default Windows 7 File Extension Types: click pe Download şi rulezi toate fişierele, dai Yes când îţi cere.

Doar pentru jocuri și programe descarci ăsta http://www.softpedia.com/......tion.shtml
În felul ăsta nu pierzi nicio setare cum le-ai pierde cu System Restore.
Pentru viruși fă o scanare cu Malwarebytes www.ninite.com/malwarebytes/

| adych a răspuns:

Problema ta este ca ai calculatorul infectat cu un virus, instaleaza avira antivirus free de pe net si dai un scan