| Ily_Iliutza_1999 a întrebat:

Salut tuturor nu stiam la ce categorie sa pun aceasta intrebare sper ca nimerii... Am un aparat foto Fujifilm s4900Zoom mai scrie si finepix pe el...in fine are baterie incarcata la maxim dar nu porneste apas pe buton se aprinde beculetul dar ecran pauza stiti cumva ce are? sau ce sa ii fac? ofer Funda mare de tot!

1 răspuns:
| GeoGeorgian61 a răspuns:

Buna,pai o porblema aar putea sa fie la ecran, s-ar putea sa fie vre un fir rupt din nu stiu ce motiv pe acolo si sa nu duca curent la beculetele de la ecrau, sau posibil sa fie butonul stricat.Adica,cum sa iti explic. Butonul de desachidere sau toaate butoanele au un fel de plastic mic care contine fier.Acel plastic este subtire si se poate rupe cat de cat usor.Este posibil ca aacel plastic sa fie rupt. Sper ca te-am ajutat mult!