| Andrei1111vg a întrebat:

Salut, urmeaza sa calatoresc cu trenul in Bucuresti din Baia Mare, este legal avand in vedere ca fac 1 zi? Adica am tren seara iar noaptea voi fi spre Bucuresti? Si la ora 23 nu mai avem voie sa parasim domiciliul?
Am nevoie de declaratie?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai voie, e exceptat cazul acesta. Ai nevoie de declarație.

| zilog a răspuns:

Poți eu am mers de câteva ori cu trenul pe pandemie nebunie cu declarație.
Vine miliția în tren pe ne așteptate
IMPORTANT E SA AI MAI MULTE MĂȘTI ȘI SĂ PREZINȚI CĂ AI MĂȘTI NOI DE REZERVĂ
si te intreba cand ai schimbat ultima data masca si ii spui ca in urma cu 1 ora si ca acum o sa te duci la baie sa o schimbi din nou.
Nu tine berea apa si mancarea la vedere.
Sa ai declaratie

DE PREFERAT E SĂ AI SI O DELEGAȚIE DE LA FIRMĂ să fii trimis de o firmă care se ocupă cu medicamente sau care se ocupă cu mâncare și să scrie clar că esti muncitor indisnpensabil
a key worker.

Să ai buletinul la tine ca altfel te pot lua cu cătușele la secție spre identificare.

nu tine buletinul si permisul de conducere in acelasi buzunar pentru ca daca pierzi unul barimi sa mai ai altul

Eventual sa iit faci in viata si pasaport biometric asa ca sa detii

| darrio2007 a răspuns (pentru zilog):

La cate i-ai scris aici, nu mai pleacă ăsta, se lasă păgubas.

| aleee5262 a răspuns:

Normal ca e legal. Acuma ca suntem pe verde nu cred ca mai trebuie declaratia