| WLMA a întrebat:

Urmează să-mi schimb buletinul, am decis să merg înainte cu o săptămână de a expira. Ideea e că eu mai am nevoie de buletin în săptămâna asta (bacalaureat). Trebuie să las buletinul la primărie? Mă pot prezenta la bac cu Certificatul de Naștere? E nevoie ca părinții să fie cu mine pentru a dovedi unde locuiesc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Trebuie să las buletinul la primărie" Da

"Mă pot prezenta la bac cu Certificatul de Naștere" NU

" E nevoie ca părinții să fie cu mine pentru a dovedi unde locuiesc" Daca nu ai proprietatea ta atunci DA

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

1. nu. trebuie să-l predai însă când îl iei pe cel nou;
2. nu;
3. da.