| absint a întrebat:

Salut.vara trecuta am terminat cls a 12-a, m-am inscris la facultatea de drept si am intrat la fara taxa.Eu dorind sa dau la academie, m-am gandit ca ar fi mai bine sa ma retrag de la facultate, in ideea ca voi avea mai mult timp de invatat pentru academie.

Nu am abandonat ideea de a da la academia de politie. Dar parca imi pare putin rau ca m-am retras de la facultate, pentru ca, daca s-ar intampla sa pic examenul de la politie, as fi avut o ca portita, facultatea.Asa,s-ar putea sa pierd un an degeaba.

Intrebarea mea e urmatoarea:pot sa reiau facultatea acum, cand incepe al doilea semestru, iar examenele de pe primul sa imi ramana ca restante?
Sau exista vreo posibilitate de a relua facultatea fara sa pierd acest an?

V-as fi tare recunoscator daca mi-ati putea oferi niste raspunsuri.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Dar stai putin ca nu ai cum sa ramai repetent dupa un semestru.
E discutabila treaba thinking
Cred te poti reinscrie, dar probabil la taxa.

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Depinde de facultatea pe care o faci pentru ca fiecare are regulamentul sau!
Megi la secretariatul facultatii si intreaba cum sta treaba, ei te-ar putea ajuta cu cele mai bune informatii, sau suna la facultate si intreaba!
Bafta!

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu cred ca se poate.
Daca ti-ai retras dosarul se considera ca si cum nu ai fi intrat acolo. Este egal cu 0.
Iar daca pur si simplu nu te-ai mai dus, nu ai dat niciun examen, deci automat nu ai promovat niciun examen, probabil esti repetent.
Imi pare rau sa-ti dau vestea asta. Mai intereseaza-te oricum, dar nu cred ca se mai poate face ceva.
Numai bine!

| AndraNicoleta a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Dar stai putin ca nu ai cum sa ramai repetent dupa un semestru.
E discutabila treaba thinking
Cred te poti reinscrie, dar probabil la taxa.

| absint explică:

Mersi pentru raspunsuri.o sa ma interesezwinking