| amiracervencu a întrebat:

Voi ce părere aveți? Vi se pare normal ca dacă iei nota 7, 80, spre exemplu, profesorul să îți treacă 7 în catalog și nu 8?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Profesorul decide nota finală! Nici direcțiunea nu poate interveni în decizia profesorului.

| octav005 a răspuns:

Nu este normal, dar poate era nota 7, 08

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Notele din catalog se trec in favorizarea elevilor. Adica daca ai luat 7, 80 la test, nota se trece 8. Media anuala daca este 8, 5 la materia X asa ramane. Media generala daca este 9, 53 asa ramane.

| nirocino a răspuns:

Nu e normal, trebuia sa iti treaca 8!

| MUFFIN0000 a răspuns:

Trebuia sa fie 8 nu 7

| amiracervencu explică (pentru MUFFIN0000):

Păi asta am zis și eu, dar profesorul nostru este de părere că dacă nu iei 8 curat, atunci nu îl iei deloc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru amiracervencu):

Reclamație la diriginte, direcțiune ș.a.