| pmarius6 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un radio online. Am cautat tutoiale, am gasit si pana la urma am reusit! Problema e ca nu merge la ascultatori. Nu merge link-ul cu .listen.pls

Am modem Huawei E173 Orange, ip dinamic.
Si imi apare eroarea asta: yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (URL: http://109.166.131.204:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)

M-am documentat si in privinta asta. Am aflat ca nu am deschise porturile 8000 si 8001. De aia apare acea eroare.

Bun. Acum intrebarea e : Cum deschid acele porturi?
Sau: Ce sa fac ca sa mearga radio-ul si la ascultatori?

Răspuns Câştigător
| Mc_Robert_1985 a răspuns:

In primul rand, NU iti trebuie un host preplatit, asa cum a scris printu....pfff,iti faci cont pe no-ip, iar acolo iti alegi GRATIS unu, sau mai multe hosturi, cu numele radioului tau, care poate fi de forma radiozu.noip.org si la sf terminatiei org vei pune :ip tau,si cel mai simplu, intri in start, mycomputer, si la windows firewal dai of, asa o sa fie ok

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat