| CristiUcV a întrebat:

Salut vreau sa imi iau un caine mai exact unul din rasa Pitbull, vreau sa stiu si eu cam cat de periculos poate deveni acest caine

5 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut. Daca esti pentru prima data cu un caine si mai ales doresti un pitbull, nu iti sugerez. Cand nu acorzi atentie sau ore de antrenament special, scapa de sub control eventula 1% din 99 posesori de caine pitbull au fost musca-ti de odrasla lor canina. Pentru inceput. cumpara un caine mai ''ascultator''. Pitbullii nu sunt pentru oricine. Informeaza-te de pe net. caci nu e un caine oarecare precum un pechinez.

| Iulian922 a răspuns:

Pai daca il dresezi nu va fi periculos

| manolo a răspuns:

Da, depinde de dresaj, iar daca nu vrei sa il trimiti la dresaj, ar fi bine sa cauti informatii pe net despre cum sa il "dresezi" tu acasa.

| iron2man a răspuns:

Poate deveni foarte periculos, dar daca il dresezi nu cred ca va fi o problema...(de cand este pui trebuie dresat pentru ca atunci invata, ii intra in ritm big grin)

| AnaLove2014 a răspuns:

Buna,cainii din rasa Pitbul sunt foarte periculosi.Am vrut sa-mi iau si eu, dar am cautat depre aceasta rasa si spune ca ei par cuminti dar cand sunt,, nervosi"musca la cap sau la gat.