| Jack_Codlan_1981 a întrebat:

Vreau sa pun la posta un plic cu o suma de bani...cam cate zile dureaza pana ce plicul va ajunge la cel caruia i l-am trimis?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banii nu se trimit in plic niciodata. Ci prin mandat postal.

| AdelinaC a răspuns:

Depinde de distanta, poate ajunge in 1-4 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se prinde care ca sunt bani in plic nu mai ajunge niciodata

| sierra1 a răspuns:

Folosește mandatu poștal. În țară ajunge în 2 zile.
Folosește transfer bancar, instantaneu dar să ai cont

| Jack_Codlan_1981 explică (pentru sierra1):

Pai nu am 18 ani ca sa fac transfer bancar...si acea suma de bani vreau sa eu trimit la cineva din sibiu astazi

| Jack_Codlan_1981 explică (pentru sierra1):

Pai nu am 18 ani ca sa fac transfer bancar...si acea suma de bani vreau sa eu trimit la cineva din sibiu astazi, dar vrea sa ii ajunga banii pana duminica

| sierra1 a răspuns (pentru Jack_Codlan_1981):

Folosește mandatu poștal.

| sierra1 a răspuns (pentru Jack_Codlan_1981):

Dacă mergeai la poștă trimiteai deja banii în loc să stai la taclale cu noi

| MihaiNicu23 a răspuns:

In 2 zile sau mergi cu un adult la western union si ajunge in 10 minute.

| tottoshi a răspuns:

Nu va ajunge.