| Stolo a întrebat:

Zilele trecute mi-a cazut laptopul si aveam conectat la el un stick digi net mobile a carui mufa s-a rupt dup cazatura. Se poate sa schimb stickul sau sa ii repar mufa undeva? Multumesc!

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

De reparat hmm...cam greu depinde cum s-a rupt dar altul nou e mai sigur!
Trebuie avut in vedere daca mufa din laptop nu cumva s-a desprins de pe placa in timpul cazaturii! sad
sau daca nu au ramas bucati din stick in ea.Mergi la un service cu amandoua si-ti vor spune ce e de facut.
Sper sa ai noroc ca laptopul sa nu fi suferit nimic. thumbs up

| Veromi321 a răspuns:

Nu poti sa schimbi stick-ul si daca mergi cu el si le vei spune ce s-a intamplat va trebui sa-l platesti daca ti l-au dat gratuit. E cam 55 de euro. Daca l-ai cumparat de la inceput cand ti l-au dat nu mai e nevoie sa-l platesti ti-l vor schimba. De reparat nu cred ca se poate.