| Iunix a întrebat:

Salutara. Am luat bacu cu 6.41, aş vrea să-l mai dau o dată, să obțin o notă mai mare. Pot să mai dau bacul chiar dacă l-am promovat? Adică cei care nu au luat bacu pot să-l mai dea o dată în toamnă. Dar cei care au luat bacu dar vor o notă mai mare mai pot să dea bacu?

Aş vrea să vă susțineți răspunsul şi cu un link, eu nu am găsit nimic despre asta pe edu.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.google.nl/......Https?/url

Vezi articolul 35
art 35- (1) La examenul de bacalaureat se pot înscrie atât candidaţii din seria curentă, cât şi cei din seriile anterioare, care nu au promovat examenul de
bacalaureat

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai promovat adio marire.

| Iunix explică (pentru suntserios):

Un link care să susțină ceea ce spui? Unde scrie că elevii care au promovat bacul nu mai pot să-l dea din nou?

| suntserios a răspuns (pentru Iunix):

Https://www.google.nl/......Https?/url

Vezi articolul 35
art 35- (1) La examenul de bacalaureat se pot înscrie atât candidaţii din seria curentă, cât şi cei din seriile anterioare, care nu au promovat examenul de
bacalaureat

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

Daca l-ai promovat nu mai poti da in toamna, eventual fa o contestatie ca sa iti mareasca cu cateva sutimi, in rest nu mai poti sa il dai inca o data.