| Aleksandru a întrebat:

Salutare allbig grin Am si eu o problema cu televizorul..De fiecare data cand il aprind mi se da volumul la maxim..Stiti ce as putea sa-i fac? Imi e teama sa nu plezneasca odata si odata sau sa ii se arda placa de sunet. Cand il sting las volumul mic iar cand sa-l deschid..se da la maxim straight face! Plzz care stiti ce problema ar avea.dau FuNdaaaaaaaaa happy

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Intră în meniu sunet, setează nivelul dorit şi apoi dă : ok sau memorează.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mai ai o variantă : fă pornirea pe un canal pe care nu ai nici un program ( să zicem pe 0 sau AV ) şi dai volumul la mic, apoi treci pe celelalte.

| Seby80 a răspuns:

Ce placă de sunet laughing Nu se arde nimic, doar dacă e TV ieftin se duc difuzoarele, dar dacă e de marcă, îți zic eu că va rezista mult și bine, dar trebuie rezolvată problema volumului la Maxim.

| ktlina a răspuns:

Doamne! frate dul la reparat nu suntem mecanici! laughing

Răspuns utilizator avertizat