| alexutzascumpy91 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu pc-ul si nu stiu ce sa fac in fiecare zi cand il aprind face un zgomot foarte nasol de mers merge pana la urma ca il sting si il aprind dar mi-e teama ca il stric.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ori sursa e pe moarte, ori un ventilator s-a miscat de pe ax ( sursa sau cpu ) Du-te la service.

5 răspunsuri:
| ViatacuLouie a răspuns:

Sursa e pe duca, desi nu vad intrebarea laughing)

| MateescuParker a răspuns:

Buna, este din cauza la sursa, shimba sursa, cumpara alta nouawinking Daca iti permiti cumparati o sursa si nu se va mai auzi acel zgomot. Succes!

| casandra12345 a răspuns:

Eu tind sa spun ca e de la ventilator - l-ai curatat vreodata de praf? Acum... si daca e sursa, tot nu stii ce sa faci, du-l in service si vezi ce-ti spune, dar produsul il cumperi tu online, ce iti convine la pret

| Benito2014 a răspuns:

Zgomotul produs este din cauza prafului depus in exces pe paletele ventilatorului de la sursa de alimentare. Apeleaza la un "mester "! El iti va spune ce e de facut! Ori inlocuieste ventilatorul ori il curata de praf. Este posibil ca o simpla curatare de praf sa fie suficienta! Daca "mesterul " se pricepe, ventilatorul se poate desface si se poate reconditiona!

| alexutzascumpy91 explică:

Il curat mereu de praf