| Lambu_Adita_1996 a întrebat:

Am si eu o Kendama si mi s-a cam murdarit si nu stiu daca lemnul rezista la apa ca sa o pot curata. Rezista sau nu lemnul la apa? big grin

4 răspunsuri:
| Reddfox a răspuns:

Poti sa o speli fara nici o problema. Dar daca e colorata s-ar putea sa dispara un pic din culori.

| Margineanu_Tony_1989 a răspuns (pentru Reddfox):

Dar daca se umfla ce faci?

| Yulik2003 a răspuns:

Fa asa:
===> iei un lighenas cu apa calda, cu bicarbonat;
===> speli bine;
===> poti tu dupa sa pui culoare daca s-a luat;
===> dai cu lac protector;
===> si gata.

| ErzaScarlet11 a răspuns:

Nu iti recomand deoarece apa umfla lemnul si ii poate deteriora culoarea daca freci foarte mult / tare. Incearca cu un spray special, sau daca nu, o carpa pe care aplici spray-ul. Incearca asa, dar daca a intrat in profunzime in lemn, nu se mai curata decat daca-l raschetezi