| TestoasaRoz a întrebat:

Stie cineva cum se curata Ugg-urile? S-au murdarit rau de tot si nu stiu cum sa le spal sa nu le stric.

Răspuns Câştigător
| KidduHerexD a răspuns:

Am si eu 5 perechi de ugg-uri si intr-adevar se curata greu dar cu rabdare e o placere!
Incearca:
- sa iei o vata cu putin spirt si sa cureti usor dar nu uita stratul de spirt sa fie foarte putin si fin;
- sau sa le stergi cu un servetel umed.
Oricum secretul e sa nu pui lucruri care sa nu fie pe baza de sapun si sa contina cat mai putin lichid!
Incearca te rog cu multa rabdare si atentie o sa iti reuseasca, crede-ma eu asa mi-i spal si pentru ca e nevoie te inteleg!

8 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Nu folosi nimic ud că se-ntinde și mai rău jegul... eu le pun seara lângă calorifer să se usuce și a doua zi le frec bine cu o perie.

| bianca a răspuns:

Mie mi le curata bunica mea. Daca le cureti cu o carpa raman scame deci NU. Daca le dai cu sapun raman dungi, deci nici asa.
Cel mai bine le dai cu apa si cu o periuta din aia mica dar NU le bagi sub apa, le dai doar cate putin. Nu le baga scumpo ca se strica.

Sarbatori fericite :*

| кא๔ a răspuns:

Buna!
Si eu am ugg-uri si ale mele s-au murdarit rau, asa ca eu le sterg in felul urmator:
Iau o carpa putin umeda si le sterg pe suprafata, dupa aceea imediat le sterg cu ceva uscat si gata! La mine chiar a mers.

| Yang a răspuns:

Daca sunt de piele le duci la un atelier care curata cojoace, iar daca sunt sintetice le poti spala linistita la masina.Sau daca nu ai incredere sa le bagi la masina le poti spala la mana cu apa si gel de dus nu spun sapun pentru ca daca sunt de culoare inchisa in cazul in care nu le clatesti bine raman albe.

| Deea10_8134 a răspuns:

Buna. Si eu am Ugg. Deocamdata nu prea le-am luat cand era urat afara dar totusi uneori le mai sterg cu un burete umed si vad ca nu au patit nimic. Pana acum s-au intretinut bine.Pawave

| Diianaaa a răspuns:

Pai cu un burete si cu apa`:*!

| amariarosalina992 a răspuns:

Buna, eu mi-am cumparat un kit de intretinere profesional de intretinere cizme UGG Australia de pe http://brandplaza.ro si am scos petele de pe UGG-urile mele. Este putin mai scump dar produsele sunt de calitate, mai ales solutia de curatat te ajuta enorm. Merita daca ai UGG-uri originale.

Alte răspunsuri