| StefanMadalin02 a întrebat:

Salutare, am si eu o nelămurire în legătură cu alocația. Am făcut 18 ani anul acesta in luna Martie am completat cererea la școală pentru alocație, am primit in continuare pana in luna iunie când am luat vacanta, am inceput iar școala clasa a12a ne-au zis că trebuie să refacem cererea pentru alocație zis si făcut si tot nu primesc alocația! Din ce cauză ce întâmplă asta? P.s nu se întâmplă doar la mine asta.

1 răspuns:
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! La inceput de nou an scolar dureaza doua luni pana iti vireaza banii, dar vei primii banii pe lunile respective incepand cu luna in care ti-ai depus cererea.