| stefyzore a întrebat:

cine e in cunostinta de cauza, va rog frumos sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare. Sunt in Germania de trei luni si inca nu am de lucru. m.a sfatuit un romanas sa depun actele pentru ajutor social. din caute am am intales, exista cateva dezavantaje, referitor la acest ajutor. Care sunt aceste dezavantaje, sa stiu daca ma poate afecta pe viitor! P.S doresc sa ma stabilesc in Germania

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Hmmm... in cel mai rau caz expulzat si interdictie pe Germania. Intr-un caz ceva mai fericit: nu primesti nimic.