| anonim_4396 a întrebat:

De 3 saptamani tot ma suna cineva cu numar privat.Ce as putea sa fac? Ma gandesc sa merg la autoritati dar m-ar putea ajuta cumva?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am blocat din telefon toate apelurile cu numar ascuns, automat le da telefonul ocupat, eu nici nu vad ca m-am sunat numai daca ma uit in istoricul apelurilor. Cauta la setari apeluri, probabil ca ai si tu optiunea asta sa blochezi apeluri si alegi sa le blochezi pe alea fara id apelant.

| AndreiDr a răspuns:

Deci, cauta pentru telefonul tau o aplicatie BLACKLIST care sa aiba posibilitatea de a bloca apelurile necunoscute.
Alta varianta: Raspunzi si setezi fara microfon(el sa nu te auda)
Sau raspunzi si lasi deschis. n-o sa vorbeasca singur de nebun.
Trei: activezi casuta vocala si il lasi sa sune(pe el il taxeaza)
Patru: Afli numarul(e mai complicat, si nici sigur) si ii faci o surpriza cu un telefon inapoi.

| vyky99 a răspuns:

Nu ai ce face si eu am patit-o m-am dus la politie, injural acolo si o sa te lase