| Ardelean_Radu_1977 a întrebat:

Cum aş putea să blochez un numar de telefon? Suna, nu cunosc si trimite mesaje obscene. Va rog daca ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-ti aplicatie pentru asa ceva, ia-o pe cea cu recenzii si note bune si n-o sa mai ai probleme.

| CuriousStuff a răspuns:

Cum a zis nirocino, fiecare telefon are setari pentru blocarea/restrictionarea unui anumit numar. Daca nu le gasesti poti sa apelezi la cei de la firma de telefonie mobila de unde ai cartela, o sa te ajute ei.

| octav005 a răspuns:

Stiam ca merge doar pe Samsung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri la setari - setari apeluri - respingere apeluri.
Dar pentru mesaje trebuie sa-ti iei o aplicatie de pe magazin play.

| NAT0 a răspuns:

E o aplicație. CM SECURITY pe magazin play. Ai acolo opțiuni peste opțiuni. Printre care „block-id-caller" sau așa ceva, și doar seectezi numărul și gata, l-ai blocat.

| Irinelp a răspuns:

Intra la contacte, dai clik pe numarul care vrei sa il blochezi si dupa apesi sus unde sunt trei puncte verticale si dupa inti unde scrie blocare directa de apel intrat, succes.

| nirocino a răspuns:

Se poate bloca din Setari - blocare numar telefon. Bafta!

| kalex a răspuns:

Depinde de ce telefon ai. La unele telefoane faci asta usor, la unele e mai greu de gasit setarea si la unele trebuie sa descarci o aplicatie "Call Blocker" (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=ro)