| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Salutare, doresc sa imi construiesc o camera. Ce tip de polistiren as putea folosi pentru termoizolatie?

Doresc sa stiu care e grosimea potrivita pentru polistiren?

Ce alte materiale mai sunt folosite pentru termoizolatie?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De grosime 5 cm este cel mai folosit.

| MeraO a răspuns:

EPS 80 cu grosimea de 10 cm este cel mai frecvent folosit, de fapt acesta este standardul cu care se lucreaza acum. Daca intrati pe acest link si introduceti suprafata http://www.adeplast.ro/sistem/Termosistem-Clasic/6 veti vedea exact toate materialele de care aveti nevoie pentru termoizolatie precum si in ce cantitati.