| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

Fosta nu a vrut sa ma blocheze la loc pe Fb pretinzand ca este netul ei, telefonul ei si pretexte de genul acesta desi pe WhatsApp ma are in continuare la block. Intrebarea este urmatoarea: Crede-ti ca in spatele acelor pretexte se ascunde de fapt faptul ca ea vrea sa imi mai spioneze profilul de Facebook cand va mai fi curioasa si o va mai framanta vreun gand / dor legat de mine si totodata sa-si fi lasat poarta deschisa ca sa zic asa?

Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

I-ai cerut să te blocheze? De ce, din orgoliu, ca să-i arăți că nu îți pasă?
Sunt aproape sigură că nu ți-ar plăcea să te blocheze, când ai încă sentimente pentru ea (in caz contrar, nu te frământau astfel de lucruri).
Poate doar orgoliul să te facă să negi adevărul, in rest, se simte că o placi. Amandoi sunteti firi încăpâțănate, care vă spionați reciproc profilul.
In urmă cu cativa ani, imi amintesc că circula o vorba pe Facebook, care zicea:
"Dacă nu te-a blocat niciodată, înseamnă că nu te-a iubit deloc"
Cred că va incadrati in acest tipar.

Referitor la Whatsapp, poți bloca/debloca instant (dacă ești curios să vezi când s-a conectat ultima dată)
Pe Facebook, e ceva mai dificil, dacă deblochezi pe cineva, nu il mai poti bloca înapoi timp de 24/48h. Nu te prea poți juca, fără să fii observat(ă).

| GeorgeMihai explică (pentru floresdemayo):

Păi și ce să înțeleg din asta? Că nu m-a blocat că mai vrea să tragă un ochi pe profilul meu de Fb sau si-a lasat portiță deschisă ca sa ma mai bage din dor / curiozitate în seamă la nu stiu cât timp?

| floresdemayo a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Posibil, și una, și alta.
Poartă-te ca un tip matur. Mai așteaptă puțin, să vezi dacă deciziile ei se schimbă. Dacă continuă la fel, continuă-ți și tu viața (fără ea).

| Wr3nch a răspuns:

Pai ii dai tu block si e rezolvata problema.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Blocheaz-o tu pe ea si am terminat balciul.

| svenhassel13 a răspuns:

Da, probabil, dar daca esti barbat, blocheaz o tu.

| Madmmax88 a răspuns:

Eu te sfătuiesc să o întreb pe ea acest lucru, pentru că s-ar putea să nu existe vreun motiv pentru care a decis să nu facă asta. Eu una nu dau block niciodată indiferent de situație deoarece sunt de părere că e de ajuns să ștergi persoana respectivă de la prieteni. Probabil că te-a blocat doar pe Whatsapp si nu și pe Facebook deoarece crede că ai prins ideea și că nu e nevoie să te blocheze pe toate rețele de socializare. Fetele în general blochează doar în cazuri de spam ori când există o frustrare la vederea profilului unei persoane, dar în general nu toate fetele preferă să blocheze.