| Stolo a întrebat:

Salutare. In luna august am examen la univeristatea de arte, sectia grafica, insa vreau sa stiu daca i cadrul aceleiasi universitati, dar la o alta facultate(sunt 3 paca) pot da si la alta sectie. Mi-a spu cineva ca nu se poate, desi, sunt totusi alte facultati, sunt 3. Multumesc!

3 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Universitatea are mai multe facultati :pictura, sculptura, grafica, design interior/ vestimentar etc.
tu dai examen la facultatea pe care vrei sa o urmezi. examenul difera de la universitate la universitate si de la an la an. cand am terminat eu stiu ca dadeai un examen si in functie dde nota lui erai repartizat la o specialitate, asta in Iasi.

uita-te pe site-ul universitatii.
sa te pregatesti bine.

| Lina1993 a răspuns:

Buna, eu sunt la arte, la grafica.Nu poti, pentru ca toate sectiile dau examenul de admitere in acelasi timp.

| Stolo explică (pentru Lina1993):

Aaa, ok, multumesc. Insa, am vazut ca la isotoria artei era pe baza de dosar(sau poate nu am citit eu bine )