| CRC98 a întrebat:

Salutare TPU am o intrebare cand intru pe unele site-uri sa descarc jocuri sau sa ma uit la imagini etc mi se blocheaza foarte des nu se mai misca nimic nici mouse-ul si ma apuca criza de nervi ca trebuie sa-i dau mereu restart ziceti-mi cum sa fac ca imi face figuri!

FUNDA

Rog ca nepriceputi sa nu se bage straight face

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Eu patesc la fel din cauza ultimei variante de Adobe Flash Player care nu stiu ce si de ce conflicteaza cu Mozilla (eu asta folosesc). Ca sa verifici mergi in control pannel-add/remove programs si da uninstall la Adobe flash player si vezi daca face la fel pe urma cand intri pe vreun site (pe oricare, mie nici pe TPU nu-mi intra). Iti trebuie insa ala sa vezi filme si pe youtube etc, asa ca salveaza-l pe calc sa-l ai la indemana sa-l instalezi. Cat e instalat merge foarte bine oricat timp vrei, daca dai restart nu o sa mai mearga din nou, deci va trebui sa-l dezinstalezi si sa-l instalezi iar si iar, zilnic. Daca asta e e nasol, eu ma chinui demult asa, am tot cautat o solutie si se pare ca nu e leac. Poate mai degraba ar fi de preferat sa-ti fie virusat, ca-l devirusezi si gata, dar nu cred. Poate-mi spui daca asta era problema.

| MeConstantine a răspuns:

Pai,
Fie ai o problema de flash si trebuie sa intri pe adobe.com si sa il descarci de acolo, fie cel mai probabil este drive-ul de placa video, pe care daca ai windows 7 l-ai lasat sa se instaleze cu sistemul de operare si nu l-ai pus tu separat.
Eu as cauta sa-mi pun drive-ul, apoi sa pun Adobe-le si apoi java pe masina mea ca sa fiu sigur ca merge( eu privesc calculatorul ca o masina de calcullaughing

| DejaVuDoc a răspuns:

Probabil ai un virus, un System Restore, probabil ai instalat ceva cu un virus, cu SR poti sa te intorci inapoi cand ai instalat, dai pe youtube si vezi acolo mai amanuntit

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Părerea mea este că este virusat. Şi mie mi se întâmpla asta dar a fost virusat. Cheamă un PC programator sau pe cineva care ştie.

| madalinaelena17 a răspuns:

Probabil e din cauza virusilor. Scaneaza Pc-ul cu un antivirus, Avira peferabil.