| KylerMuzaffer a întrebat:

Buna!
Am o intrebare!:
Din ce cauza se blocheaza PC-ul meu : adica se blocheaza nu doar la jocuri fara sa i fac ceva se tot blocheaza nu misca mouse-ul, tastatura nu mai merge!
Si daca i dau restart isi revine dar din 10 min in 10 min!

Răspuns Câştigător
| WebEye a răspuns:

Exista mai multe variante:
1.Virusi
2.Si cea mai plauzibila e calculatoru tau plin de praf...curatal
3.Nu ai ventilatia destul de buna
4.Placa video e pe duca

Sper ca te-am ajutat!

| KylerMuzaffer explică (pentru WebEye):

Cred Ca E Plin De Praf Ca Nu L-am Mai Desfacut Din Anii 80 laughing rolling on the floor

| KylerMuzaffer explică (pentru WebEye):

Placa Video E foarte Buna! :*

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi windows-ul sa vezi cum se comporta dupa?

| ÎngerCretin a răspuns:

1. Ori ai un virus care se baga in seama(unul puternic gen Trojan)
2.Ori ai pc-ul vechi. Daca cumva e bunicel, inseamna ca procesorul nu mai face fata (de la praf sau de la sine).Cel mai bine e sa-i pui Windows, si daca merge tot asa, poti curata unitatea cu un aspirator cu putere mare de absortie dar sa ai grija sau, cel mai bine e sa il duci tu la un specialist.

Răspuns utilizator avertizat
| Muffinss a răspuns:

Viruși sau e stricată placa de bază. Du-te la un specialist! happy

| GabiTanase a răspuns:

Instaleaza windowsu. daca nici asa nu merge probabil e dus Hardu de pe el dar in principiu incearca cu windowsu, daca nu principalul suspect e hardu

| KylerMuzaffer explică (pentru GabiTanase):

Am Instalat si windowsul!

| bossnomberone a răspuns:

Sunt specialist ma ocup in repararea calculatoarelor, pc tau este virusat, trebuie reformatat total si reinstalat windowsul...marian_9371 id meu de mess pentru alte intrebari legate de pc

| HoriaToma a răspuns:

Nu te lua ma dupa astia, demonteaza carcasa, scoate ramii, sufla acolo unde ii pui sa se duca praful si baga-i la loc si nu mai ai probleme.Dar sa lucrezi cu el stins!