| xLionel a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. De cateva zile cand il deschid nu apare nimic pe ecran. ``NO SIGNAL INPUT. PLEASE CHECK VIDEO SIGNAL``. Stiu ca monitorun nu primeste semnal dar ce-ar putea avea? Cablul de la monitoe-unitate e bun... l-a si testat, a mai ramas placa video. tinand cont ca o am separata as putea trece pe cea integrata. Astept parerea voastra. Cine ma ajuta si rezolv problema are fundita! happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca. Daca merge cu cea integrata inseamna ca este defecta. Daca nu merge nici asa poate fi placa de baza, cablul sau monitorul.

| xLionel explică (pentru Salontanul):

Nu prea cred ca e placa video defecta... azi a dat un semn de viata dar dupa 30sec a dat din nou no signal input. Ce pot zice... poate o fi RAM-ul.

| Salontanul a răspuns (pentru xLionel):

Nu. Vezi daca placa video se misca. Ai surub la ea?

| xLionel explică (pentru Salontanul):

Se misca. Am mai avut probleme in trecut dar dupa cateva zile a luat-o. Cred ca e o problema de la windows deoarece imi aparea ca nu este original... totutsi nu l-am reinstalat.