| Poe a întrebat:

Am si eu o problema cu Windowsu.
De curand mi-am reinstalat Windowsu, aveam XP iar acum am 7, pe XP imi mergea pc super bine, si am mai avut si windows 7, dar acum, windows 7 imi merge SUPER GREU, si in jocuri am un lag de nu sepoate.
Adica, cand aveam XP aveam pingu in sa:mp de maxim 20, iar acum il am peste 100.
Va rog frumos, spunet-imi si mie ce sa fac sa imi mearga pc mai bine si sa nu mai am lag din ala,

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Instaleaza-ti din nou windows XP deoarece calculatorul tau nu suporta bine windows 7 care are mult mai multe cerinte de la unitatea ta centrala iar resursele se duc inspre windwos inloc sa fie concentrate in aplicatii si jocuri. Avand in vedere ca ai mai avut windows 7 probabil aceasta versiune care o ai acum este una mai complexa cu mult mai multe programele si aplicatii ascunse care iti ingreuneaza substantial calculatorul.

| Poe explică (pentru UnCorpSanatos):

Da, am incercat sa instalez XP din nou, dar nu merge.crying, oare sa stric windowsu iar?big grin

4 răspunsuri:
| allexxys a răspuns:

Pai daca ai lag cu 7, inseamna ca acel windows nu este bun pentru pc-u taw. cel mai bine ar fi sa-ti pui inapoi XP sau eventual altul:p.(mi s-a intamplat sh mie la fell... sh stiu din experientzzza)...-->FundA?!

| robertzica a răspuns:

1. Downloadeaza-ti un antivirus foarte bun.
2. Reinstaleaza sistemul de operare (windows)
3. Daca nici asa nu-ti merge va trebui sa Defragmentezi si sa stergi programele inutile.
4. In optiunea "4" daca nu-ti merge nici asa, e o problema grava.
5. Si mie mi-a mers la fel dar am luat placa noua cu mai mult "RAM" si dupa instaleaza-ti windows 7 si osati mearga perfect.
6. Daca ai lag pe sa mp si acum te previn sa suni la ''RDS'' si sa platesti Minim 30 lei si Maxim 50 lei pentru a mari viteza la net. Si vei fi cel mai smecher.Este un efect produs la mult RAM care transmit lag celorlalti si tu a curata lagul sa mpului.

Sper ca te-am ajutat!

Te rog frumos sa nu injuri!

M-am straduit sa te ajut!

Daca mai ai probleme Contacteazama la IDUL DE MESS: robertbostina
Salutari sper sa rezolvi

| LaurBNS a răspuns:

Vă aşteptăm pe www.kronex.ro! Server SA:MP RPG.KRONEX.RO!