| iName a întrebat:

Salutare TPU
ce placa video sa aleg intre un hd 6790, 6850, gtx 460 green
in full load consuma mult pentru ca sursa imi este de 400w reali
Multumesc

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Alege-o pe cea ce crezi ca te va ajuta la aplicatiile pe care le vei incarca pe compul tau.SFATtongueune-ti ceva ventilatoare suplimentare la cutie ( carcasele moderne au decupat locas special pentru suplimentarea ventilatoarelor) sa ai o racire mai buna si este ok, sursa duce fii sigur. SFAT:Elimina hardurile vechi de capacitate mica ce pentru cativa giga acolo consuma enorm din sursa. Sfatbig grinaca ai dvd nu are rost sa mai ai si cdrom instalat consuma putere din sursa.Scoate toate perifericele din usb ce nu iti folosesc,consuma si astea (gen incarcatoare, veioze, webcam etc) Seteaza ca hardurile sa se opreasca la 30 minute din power manager, asa vei folosi doar hardul pe care este partitia C si celelalte (daca ai) se vor opri si nu vor consuma din sursa si asa le si maresti durata de viata.Si asa sursa ta va lucra mediu nu la maxima putere incarcata.Succes.