| IIIshaneIII a întrebat:

Unde pot schimba si eu o bancnota de 20 de puIa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Botswana_Pula (BWP) are cursul de schimb mai mic decat Leul romanesc.
Rata este 1 BWP = 0. 3774 RON, deci bancnota ta valoreaza cca. 7.5 lei.

Deoarece un bilet de autobuz pana la prima banca costa deja compatibil, nu merita sa-l duci la schimb.
Daca insa il pui in rama si arati prietenilor ca divertisment, poti primi o bere pentru distractia lor.
Astfel, la 2-3 prieteni iesi deja in castig si iti ramane si bancnota... big grin

| IIIshaneIII explică (pentru Bula):

Cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La valoarea pe care o are ai sa te alegi doar cu una.
Am vrut sa scriu si eu dar nu ma lasa sa scriu cuvantul respectiv. La raspunsuri nu pot scrie cuvantul dar la intrebari merge? Ce corector e ăsta?

| IIIshaneIII explică (pentru darrio2007):

Scrii l din i i mare I

| minrest a răspuns:

Sumele prea mici nu se schimba; negrul respectiv cine stie ce ti-a cerut in schimb, dar valoreaza mai putin de doi centi americani. Cu alte cuvinte, ti-a dat ce scrie pe ban!

| eduardcosmin1 a răspuns:

In gura
glumesc, poti sa te duci la un exchange sau la banca, poate iti schimba si acolo.