| Naaughty a întrebat:

(voi fi foarte concis)
Fac de 1 luna sala, am 16 ani si sunt baiat. Pot adauga asta la meniul meu zilnic? (si asta sa mananc dimineata cand ma trezesc)
4 albusuri de ou, 2 galbenusuri, o banana, fulgi de ovaz, indulcitor) - se mixeaza
E bine? sau is prea mic pentru 4 albusuri si 2 galbenusuri in fiecare dimineata?

Răspuns Câştigător
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu nu vorbesc de continutul de proteine al oualor sau de hepatita, ci de SALMONELLA, o bacterie care provoaca boli infectioase, si tu ii spui bietului om sa consume oua crude. Daca vrei proteine si nu vrei sa ajungi la spital, mai bine mananca oua fierte.

3 răspunsuri:
| Kyrie a răspuns:

E BINE, perfect happy, bea si un pahar de lapte (100ml = 3g proteine = o ceasca)

Succes, funda?tongue

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru Kyrie):

Nicio funda, e periculos sa mananci albus sau galbenus de ou crud (poti face salmonela)
Probabil ca vrei sa mananci asa ceva deoarece ai citit undeva ca de la proteine faci muschii mari, e partial adevarat muschii au nevoie de proteine pentru a se dezvolta dar un om normal care mananca normal isi asigura necesarul de proteine zilnic.

| Kyrie a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Taci ma ca nu ai inteles ce-am zis eu, nu mai pretinde ca esti destept

E bine sa mananci 2 galbenusuri pe zi deoarece el a zis 2 si am zis in regula, iar albusuri poti manca cate vrei (contin 3 g proteine)

Chiar daca ai manca sa zicem 5 oua pe zi, hepatita nu ai cum sa faci deoarece nu esti intr-o stare apropiata de hepatita ca sa zici ca..., da limiteaza-te la 2, cel mai sanatos tongue si mananca albusuri in schimb, succes Snutt

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru Kyrie):

Eu nu vorbesc de continutul de proteine al oualor sau de hepatita, ci de SALMONELLA, o bacterie care provoaca boli infectioase, si tu ii spui bietului om sa consume oua crude. Daca vrei proteine si nu vrei sa ajungi la spital, mai bine mananca oua fierte.