| Ionut_Comiza_1997 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am un VW Passat B5.5 an 2003, motor 1.9 TDI 101CP. As vrea sa stiu daca trebuie schimbata distributia, masina momentan are 263.560 km, in cartea service scrie ca a fost schimbata in 2011 si avea 174.640 km. Spuneti-mi mai merge s-au daca trebuie sa o schimb! Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Fa si tu regula de 3 simpla si ai sa vezi ca ceva nu se potriveste.
Lipsesc aproape 100.000 km la apel.
Eu te sfatuiesc sa o schimbi urgent.

| RB26DETT a răspuns:

Iti recomand s-o schimbi, au trecut 6 ani deja si are 90k km, nu-ti fie lene sa dai acum bani pe kit de distributie deoarece s-ar putea sa fii nevoit sa dai mult mai multi bani pe alt motor mai tarziuwinking

| Ionut_Comiza_1997 explică (pentru RB26DETT):

Asa am sa fac. O sa schimb kitul de distributie! Multumesc de raspuns happy