| adrianbestboy98 a întrebat:

Salutări,pcu meu face figuri,când îl închid zice fă îşi instalează nu ştiu ce update, asa face de fiecare dată când îl închid.

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Instaleaza un al windows deocamdata.
Acele update-uri sunte pentru a-ti tine windows-ul la curent cu toate programele din 2012.
Nu trebuie sa le inchizi, daca le instalezi de fiecare data, in scurt timp se v-or termina si se v-or oprii.
Nu le inchide, sunte importante pentru pc-ul tau, pentru ca-ti actualizeaza programele, si implicit si protectia impotriva virusilor si astfel windows-ul tau v-a dura mai mult, poate chiar foarte mult daca folosesti si un antivirus bun.
Iti recomand AVG pentru calculatoare mai "slabe" si Avira pentru calculatoare bune, foarte bune chiar.
Dece? Pentru ca Avira foloseste foarte mult din resursele pc-ului, deci o sa ti-l faca sa mearga mai greu, si in plus, nu este gratis antivirusul.
Cu AVG-ul pc-ul iti merge si mai repede, ai si protectie buna, si este si gratis antivirusul pentru pc si internetwinking

| FaraSperantaSEN a răspuns (pentru MenInShadow):

Scuza`ma dar am trecut si eu prin astatongue daca face cum am zis ii vor disparea chestiilebig grin
dar daca pune windowsul ii va merge mult mai bine pc`ul

| MenInShadow a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Ii merge mai bine ce-i drept, dar asta doar pentru ca este mai putin protejat.
Si oricum update-urile alea v-or aparea cand v-a aveam nevoie de programe sau cand v-a vrea sa instaleze niste jocuri care nu pornesc decat daca au anumite programe de ultima ora instalate in calculator, si asa, usor usor ajung majoritatea update-urilor la el in pc, dar este posibil ca pana sa ajuta deja pc-ul sa-i fie facut praf.
Asa ca cel mai bine este sa faca update-urile inainte.
Si faza cu "incetinirea calculatorului" nu este de la update-uri ci in mare parte de la pc.
Eu nu am un pc slab dar nici foarte bun, insa am windows xp sp 2 instalat, acum am sp3 cu update-urile si pot spune ca-mi merge foarte bine.
Nu am probleme in nici un aspect.
Depinde cat de repede incepi sa-ti faci pc-ul ca o fortareata imediat ce ti-ai instalat windows-ul.
Eu cum imi bag un windows now, imi iau antivirus, si doua programe care detecteaza erorile pe care antivirusul nu le detecteaza, si pe parcurs ce folosesc pc-ul, descarc mai multe programe care sa ma ajute, asa ca, crede-ma, sa faci update-uri la windows este un lucru bun nu rau.
Si cum iti merge calculatorul, repede sau incet, depinde de cum ti-l administratezi tu, nu de update-uri.
Daca il ai plin cu tot felul de prostii, desktopul full, cate o partitie full, norma ca-ti merge greuwinking

| LolaLollita a răspuns:

Aceste "figuri" sunt normal, el doar isi face updatarile de care are nevoie. Nu cred ca e bine sa le opresti.

| tenshi261 a răspuns:

Stiu ca te enerveaza asta dar trebuie sa-l lasi sa-si faca update-urile pentru ca astea sunt chestii importante de care pc tau are nevoie

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Cand intri in Start->Turn Of Computer
sub cele 3 alegeri Stand By, Turn OFf, Restart e un scris jos(asa trebuie sa fie daca iti cere update-urile) dai pe acel scris nu mais tiu sg ce scrie
Se va stinge PC fara sa faca updatarea si in scurt timp va incepe sa nu`ti mai ceara

| adrianbestboy98 explică (pentru FaraSperantaSEN):

Frate,aşa face mere, ce e greu de eu când îl închid îmi tot face fundături, trebuie să insatlez windows

| ZzP1nG a răspuns:

Pai nu te lua dp ''intelectualnicii'' asta-i care comenteaza aiurea lasa-l sa isi face update, trebuie lasat o sa mearga mai bine.De update nu poti scapa, asta e faza la windows 7 iti gaseste update nou la tot din pc tau, lasale sa se faca

| adrianbestboy98 explică (pentru ZzP1nG):

Cred că aşa este, că mereu update 1 of 5, şi nu ştiu la cât opreste

| FaraSperantaSEN a răspuns (pentru ZzP1nG):

Scuza`ma dar el cerea o idee sa nu faca update... logic ca e mai bine sa faci update... caci iti "inoieste" setarile sa zic asa nu pot sa ma exprim
si ce am zis e valabil si pentru win XP

| adrianbestboy98 explică (pentru FaraSperantaSEN):

ştiu omule că e necesar, dar eu când îl. închid nu mă uit până ajunge, cred că ajunge până la 4 şi poema se inchide

| FaraSperantaSEN a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Hei eu asta i-am explicat lui

| adrianbestboy98 explică (pentru FaraSperantaSEN):

Am văzut, da am zis cum.e, eu îl.las,da asta e bag win din nou

| adrianbestboy98 explică (pentru FaraSperantaSEN):

Imi bag win sau dezactivez din control panel

| Durlea_Stelus_1982 a răspuns:

Intra si tu la windows security center si seteaza automatic updates turn off