| Sufletel92 a întrebat:

Se poate face buletinul la 18 ani cu o luna inainte sa expire? fundiţă.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.97/2005, privind actele de identitate, cu md. ulterioare, se poate preschimba cartea de identitate(nu buletinul) cu 180 de zile inainte de expirare si trebuie sa te prezinti pentru preschimbare cu cel putin 15 zile inainte de expirare. Numai bine!

2 răspunsuri:
| JadeT a răspuns:

Da se poate...si sora mea a facut buletinul de 18 ani inainte cu o luna pentru a putea parasi tarahappypup:*

| Rallu_2412 a răspuns:

Nu cred ca merge cu o luna inainte, dar stiu ca.cu 10-15 zile inainte se poate merge...tongue