| 愛日本 a întrebat:

Daca vreau sa ies din tara in 25 noiembrie cu avionul folosind buletinul, dar buletinul o sa expire peste o luna trebuie sa il schimb acum?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face cum vrei, sa preschimbi sau sa nu preschimbi cartea de identitate (cu buletin de identitate nu se poate calatori in strainatate si ma indoiesc ca ai).
CI este perfect valabila pana la data inscrisa pe ea, asa ca poti calatori in strainatate cu actuala CI.

| 愛日本 explică (pentru Ioandelasal):

Dar mama spune ca cei de la aeroport nu o sa ma lase daca expira asa repede, ca ei nu stiu cand ma intorc eu sau ceva d egenul thinking

| Ioandelasal a răspuns (pentru 愛日本):

Sigur ca o sa te lase.
Daca chiar nu esti sigura poti preschimba de acum CI.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este problema. Spui ca te intorci peste 3 zile. Dar de ce nu mergi sa-l schimbi? Se poate schimba si cu 6 luni inainte de expirare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si Ioandelasal a avut dreptate. Nu mai sunt buletine decat la cei foarte batrani.

| 愛日本 explică:

Peste o luna si cateva zile din 25, adica anul viitor, dar eu nu stau decat pana in 28 noiembrie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum vrei tu, dar daca este in perioada de valabilitate atat timp cat il folosesti nu ii pasa nimanui

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu iti expira pana te intorci, nu trebuie sa il schimbi, stai linistita.

| Guti14Haz a răspuns:

Pai daca iti expira anul viitor iar tu nu stai decat pana pe 28 noiembrie, e cam logic ca nu trebuie sa schimbi buletinul. Pana la anul mai sunt 2 luni.

| FellysIntro22 a răspuns:

Nu stiu