| RamyBH13 a întrebat:

Se poate ridica un colet de la Fan sambata daca nu a fost bifat livrare sambata?

Coletul a fost trimis joi, a ajuns la sediul Fan vineri seara, dar expeditorul a spus ca a "uitat", in fine, sa bifeze "livrare sambata". Stiu ca este contra cost, dar daca am nevoie urgent, pot sa il ridic personal de la sediu sambata, daca platesc acea taxa suplimentara? Sau sunt obligata sa astept pana luni? Prefer un raspuns sigur daca cineva a fost in cauza sau cunoaste sistemul! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca e deschis poti. Livrare sambata inseamna livrare sambata si atat. Nu inseamna ca nu poti merge sa ridici coletul cand vrei.

| RamyBH13 explică (pentru Bondarel99):

Da, corect. Mai exact, in caz ca mai e cineva in situatie si citeste, ei mi-ar fi livrat luni si s-a introdus o taxa suplimentara care se aplica si la livrare si la ridicare de la sediu sambata. Deci am platit oricum taxa suplimentara de sambata. asta e politica lor, aparent sunt sporuri pentru angajatii de sambata, sau ca sa evite aglomeratia in weekenduri cand merge multa lume care nu poate ridica in timpul saptamanii. nu e deranjant, e 7 lei. sau se asteapta pana luni.

| Bondarel99 a răspuns (pentru RamyBH13):

Eu am fost sa ridic un colet (nu era sambata) inainte sa apuce sa mi-l livreze curierul si tot m-au pus sa platesc 40 lei km suplimentari. De ce? Nu stiu, ca practic nu a facut niciun km cu coletul meu, nici nu a iesit din sediu. Astia de la Fan sunt niste nesimtiti si eu incerc sa ma feresc cat pot de ei.