| Mihai651 a întrebat:

Se poate sa te mai nasti vreodata cu o alta constiinta daca are loc fenomenul big crunch fenomenul invers al big bangului iar apoi iar big bang? sau o sa se mai nasca o data omenirea dar nu si constiita mea, adica un fel de reincarnare fara sa stiu ce s-a intamplat in viata asta!

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Dacă va fi un Big Crunch şi apoi un nou Big Bang atunci ar fi posibil..., dar, dacă vom fi tot noi, atunci eu cred că istoria se va repeta exact la fel. De asemenea, ar fi posibil să fie cu totul alți oameni în noul univers creat, ori să fie un univers lipsit de viață. Şansele ca viața să fi apărut în Univers sunt infime, deci este doar la voia lui Dumnezeu.

| Mirris a răspuns:

Totul e posibil