| Mihai651 a întrebat:

Se poate schimba mediul astfel incat omul sa devina nemuritor? sau asta e imposibil? si 2. exista oare vreun loc prin univers sau o planeta pe care o stim ceva de e posibil sa fim nemuritori sau e posibil sa fie?

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Omul e muritor si asa va fi mereu, chiar daca parti din corpul nostru se reinnoiesc unele in sapt., altele in luni sau ani. Am pierdut nemurirea cand Eva a muscat din marul interzis, atunci am devenit muritori cu dureri! Suntem divini insa muritori. Avem tot ce ne trebuie insa suntem ispititi in fiecare minut. Din cate eu stiu suntem doar noi si micutii verzi care ne mai viziteaza din cand in cand. Numai bine!

| Vvistula a răspuns:

Ca sa fie nemuritor omul trebuie sa aiba o structura a ADN-ului care sa-i permita sa se refaca, dar ADN-ul nostru nu e alcatuit asa, din cate stiu se fac cercetari pentru modificarea ADN-ului ca sa permita corpului sa se refaca la nesfarsit. Nu mediul face un om nemuritor.
Nu putem sa stim daca exista o astfel de planeta pentru ca nu avem tehnologia necesara, dar Universul fiind infinit, eu cred ca orice e posibil.