| IadidK a întrebat:

Se potrivesc aceste componente?

Hard disk Western Digital 500GB SATA-III 7200rpm 16MB Caviar Blue KX

Placa de baza ASRock 970 Extreme3

Placa video MSI Radeon HD7770 GHz Edition 1GB DDR5 128-bit

Procesor AMD FX-4100 3.6GHz box

Memorie AMD Entertainment Edition 4GB DDR3 1333MHz CL9

Carcasa Floston Winner

Le iau de pe Pcgarage. Vreau sa stiu daca se potrivesc si daca sursa va face fata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba placa de baza cu alta cu acelasi socket cu procesorul, dar alta marca. Asrock sunt petarde!
cand dai comanda la ei, cere-le un sfat in service. Nu ai spus ce sursa cumperi si memoria ddr3 fiind ieftina, merita sa pui 8 gb pe el! Te arunci la procesorul ala prea tare si mai bine iei un SSD decat hdd ala.

| littlelogo a răspuns:

Sistemul e foarte bun, si referitor la Asrock, eu am placa asrock si dintre toate placile pe care le-am avut asta mi se pare cea mai solida :)
Introdu codul voucher-ului PC Garage F7VWWNVD
inainte de finalizarea oricarei comenzi pe www.pcgarage.ro
si obtii imediat o reudcere la produsele din cosul de cumparaturi. ~Voucherul nu expira deci il poti nota pentru a-l avea la indemana la urmatoarea comanda. Spaer sa te ajute :) Bafta la cumparaturi