| mario_6601 a întrebat:

Seara all.Am un laptop compaq si de catva timp mi se inchide cand se incalzeste prea tare si imi apare ca si cum miar pica windows-ul.Am primit un raspuns de la voi dar nu stiu nu am idee ce anume sa-i pun sub el pentru a vea o ventilatie mai buna.Multumesc

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Un cooler pentru notebook. Depinde acum ce diagonala ai la monitor.
Uite o recomandare http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/cooler-master/notepal-x2/!

| rey a răspuns:

Uită-te în el să nu fie ars ceva cooler, dar mai întâi formatează şi dacă ai configuraţie nouă foloseşte Windows7, dacă problema persistă ne poţi spune configuraţia ta, pe care o vezi cu everest http://www.lavalys.com/
Apoi dacă ai componente gen Foxcon, EPS, şi fii atent la Ram dacă se încălzesc prea tare. Dacă sunt corsair e normal să fie pe la 60 grade.
Good Luck, în ultimă instanţă la reparat într-un magazin mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau ai putea sa te duci cu el la curatat si o sa se ventileze cum trebuie si eu am avut problema asta la multe laptopuri. cauta pe net unde se poate curata in zona ta si se rezolva problema

| M.D.Eveline a răspuns:

E grav daca lasi windows-ul pe scara vezi sa nu pice-n gat sau mai bine du-te si curata-l

| tedi49 a răspuns:

Poti cumpara un cooler de pe mercador sunt la preturi foarte bune acum.