| Rallucadela a întrebat:

Seara. As dori sa trimit un pachet in SUA. dar nu prea stiu cum adica ma rog am inteles ca prin posta romana e naspa ca se deschid pachetele si d'astea. stie cineva cum as putea in cel mai simplu mod? Siiii nu prea ma pricep la trimisul pachetelor in alte tari. niste info? Despre cum scriu adresa pe colet si chestii de genul?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca-ti poti permite o expeditie folosind serviciile DHL-ului ( mi-e mi-au cerut 200 lei pentru. o scrisoare continand o diploma de studii! ) Asadar, doar Posta Romana ramane varianta cea mai acceptabila chiar daca se face vamuirea ( te duci cu coletul neambalat pentru expeditie ) Vezi aici informatiile : http://www.posta-romana.ro/......erviciului

Asupra modului de ambalare si alte informatii necesare expedierii te ajuta cei de la oficiul postal. Numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit.Orice pachet care iese din tara,este scanat pentru siguranta, daca este ceva dubios, va fi returnat sau ...nu te sfatuiesc sa bagi obiecte de valoare.Adresa o scrii ca pe orice plic; altfel, nu pune in colet ceva de valoare, pentru siguranta.