| anonim_4396 a întrebat:

SETI a facut urmatorul anunt de mare importanta:"Trei nave-gigant extraterestre se indreapta inspre Pamant.Cea mai mare dintre ele are un diametru de 300 de kilometri. Celelante doua sunt sensibil mai mici.In prezent obiectele au trecut de Jupiter.
Judecand dupa viteza lor ar trebui sa ajunga pe Pamnt la inceputul lui 2011"
Aceasta declaratie a fost in 2010, dar obiectele nu au trecut de Jupiter si au ramas pe Jupiter pana acum o luna cand sau descoperit iarasi.
SETI a crezut ca navele s-au prabusit sau au aterizat acolo, dar au revenit si se indreapta spre pamant cu o viteza de aproximativ dubla.
Navele ar trebui sa ajunga pe pamant in luna decembrie.
Coincidenta sau nu pe 21 decembrie 2012 calendarul Maia se sfarseste si Ziua Judecati va sosi.

Credeti ca este adevarat?

9 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

1. Asta este o aberație de pe un site de caterincă, am mai citit chestia mai demult.
2. Până acum ar fi observat mii de astronomi amatori din toată lumea.
3. Calendarul Mayas nu se termină pe 21 Decembrie 2012. Ăla a fost doar un calendar, s-a descoperit altul care mai ține vreo 4000 de ani. Pur și simplu atât au calculat, sau nu au mai avut loc pe piatră să scrie mai mult.

| Filip23 a răspuns:

Nu. Cred ca noi ne distrugem singuri, intr-un proces inceput de mai bine 70 se ani.

| Andrei7520152 a răspuns:

Sigur ca da :)) unde ai gasit anuntul asta? e fake 100% se vede de la un km.
http://www.seti.org/seti-institute/about-seti/news
Asa pot sa zic si eu ca "seti a descoperit extraterestri care fac striptease" :)) :D pai cum, si nu dai nici macar un link?

| anonymosul a răspuns (pentru Andrei7520152):

Un prieten de pe mess a primit mesajul si la dat mai departe si mie si am vrut sa vad daca este adevarat
nu stiu ce site
dar sigur nu il gasesti pe SETI pentru ca u stiu daca este adevarat

| Andrei7520152 a răspuns (pentru anonymosul):

E clar atunci laughing cine stie poate chiar un prieten de'a tau a inventat povestea

| anonymosul a răspuns (pentru Andrei7520152):

Cred ca asa ie da explicami si mie raspunsul tau de mai sus

| Andrei7520152 a răspuns (pentru anonymosul):

Cei de explicat? Unul zice ca "SETI a spus ca vine apocalipsa". Eu nu-l cred pana nu imi da un link unde seti chiar spune acel lucru.

| Pitzipoanca a răspuns:

Poate nu stiu eu bine, dar parca e calendar aztec. Tu te consideri crestin, nu? Atunci cum de amesteci elemente apartinand religiilor politeiste cu elemente crestine?
Intreb, doar asa...

| anonymosul a răspuns:

Gata am inchis subiectul
am luat teapa asta este