| Neata_Marius_1994 a întrebat:

Stie cineva din ce cauza mi se incing componentele pc-ului mai exact rami procesor hard placa video specific placa video este agp 256 si are alimentare separata eu mi-am schimbat hardul cu unul de 250 gb iar sursa mea este de 350 w ma gandesc ca poate este din cauza asta, ar ajuta daca asi mai pune inca o sursa de 250 w?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Depinde la cat urca temperatura.eu am si ventilator suplimentar, si cand il ''forjez'' tot urca la 70 de grade in procesor.desi il am de 6 ani, vad ca inca nu a crapat.trebuie curatat, cel putin o data pe an.

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Este normal să se încălzească.
Fă curat în el și apoi vezi ce se întâmplă, în principiu dacă temperaturi mai mici de 40 de grade, e foarte bine, iar o altă sursă, nu te ajută cu absolut nimic.

| IonutAxi a răspuns:

Pai prima data fa o curatenie in el. Si daca tot asa se incalzeste, du-te cu el la service...

| XxXDanielXxX a răspuns:

Pai ori te joci pe el prea mult si nu are destule culare, ori e alimentarea proasta (ori sursa, ori tripla)

| Neata_Marius_1994 explică:

Si eu il am tot de 6 ani curatenie nu se pune problema este ingrijit si pe dinauntru si pe dinafar pasta termica doar ce am schimbat-o si pe placa video si pe procesor dar ma ingrijoreaza ca se incalzesc rami cam mult sunt de 1 gb ddr1

| Neata_Marius_1994 explică:

Uitasem nu prea ma joc pe el rareori joc cs dar in rest nimic