| pavel18 a întrebat:

Stiti cum pot opri anumite programe ce pornesc o data cu windows-ul fara alte programe sau daca nu se poate cu un program da nu de genu tuneup, un program doar pentru asta. funda

Răspuns Câştigător
| Deedeek a răspuns:

Ctrl+Alt+Tab = > Processes => de acolo iti inchizi ce programe vrei sa dispara. Insa va trebui sa faci asta de fiecare data cand pornesti calculatorul. Ai grija totusi ce opresti, unele procese sunt vitale pentru pc, s-ar putea sa-ti faca urat daca inchizi ce nu trebuie. Oricum, la primul restart revin, deci n-ai ce stricahappy

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cel mai simplu e sa dai click pe start -> Run (daca ai XP) si in fereastra scrii msconfig. Daca ai Win7 dai start si scrii direct in fereastra de jos. Alegi tab-ul startup si scoti bifa la programele care vrei sa nu mai porneasca odata cu Windows. Procesul este reversibil, daca vezi ca nu merge bine ceva dupa restart intri din nou in msconfig si pui bifa la loc. Atentie, dupa restart o sa-ti apara un mesaj de avertizare, bifezi sa nu ti-l mai afiseze din nou la urmatorul restart. Daca intampini probleme da-mi mesaj privat. Succes!

| 3rN3SyTo a răspuns:

La setari gasesti in fiecare program, start up with windows ceva de genul, debifezi si gatahappy bafta