| mgxxtreme13 a întrebat:

Ce program/programe stiti care iti pornesc computerul la ora cand l-ai programat? Sau ceva alarma? ma refer la ceva sigurhappy

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru al opri la o ora programata se poate, pentru a porni dupa shutdown, nu se poate.Doar daca butonul de pornire ar avea incorporat un circuit electronic unde ai putea seta ora de pornire.

| mgxxtreme13 explică:

Ok ok, deci las si boxele pornite si ii dau un 'avans' generos la volum nu?:d si + de asta chiar stie programul asta sa imi aprinda computerul din shutdown?:-o?happy

| MariusB12 a răspuns:

AMP WinOFF merge perfect pe windows. http://www.softpedia.com/......nOFF.shtml

| hoinarprincap a răspuns:

Marea majoritate a BIOS-urilor iti ofera posibilitatea programarii pornirii. De cele mai multe ori pe la sectiunea Power sau asa ceva. Eu il foloseam pe post de ceas desteptator cu un playlist de Winamp pus in start-up.
Fa niste teste inainte sa il folosesti, totusi, pentru ca uneori te poti pacali (data era in format mm/dd/yyyy in loc de dd/mm/yyyy, de exemplu).