| AntoniaOrman a întrebat:

Stiu ca mai e pana se termina semina semestrul dar cat ar trebui sa imi iasa media la romana cu doi de 9 si 8 in teza?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! ( 9+9 ) : 2 ori 3 + 8 ( teza ) : 4 = 8.75 ( momentan ai doar două note).

4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Depinde cate ore de romana ai pe saptamana pentru ca in functie de aceasta se impune si un numar de note...insa media se calculeaza [(Suma notelor/nr notelor)*3+teza]/4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decii iti faci media in oral adica iti aduni toate notele si le impartii la cate sunt, rezultatul obtinut il inmultesti cu 3 apoi aduni acel rezultat cu nota din teza ta si imparti la 4.
(M. oralx3+teza:4).

Succes!

| Alexandra_Andrei_1990 a răspuns:

Se aduna notele se impart la cate sunt, rezultatul se inmulteste cu 3
+ nota tezei impartind la 4.
Ex: 9+9:2X3+8:4=