| mmadonna a întrebat:

Strabunicul meu a fost veteran de razboi, stiu ca pe vremea aceea se dadea pamanturi agricole, credeti ca il mai poate da acum daca au trecut atatia ani?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca spui ca a fost inseamna ca, in prezent, nu mai traieste, astfel ca nu mai poate primi ceva. Numai bine!

| alex9109 a răspuns:

Un avocat e cel mai in masura sa iti raspunda.

| terminallyCapricious a răspuns:

Da,bineanteles ca poate dar trebuie sa se duka la primarie...bla bla bla si sa arate fisa de veteran de razboi

| coka123 a răspuns:

Eu cred ca nu se poate...Pamantul a ramas la stat cel mai probabil, la fisc.

| gabriela12 a răspuns:

Pe vremuri se dadea pamant pentru ca asa era politica atunci, acum lucrurile s-au schimbat si mai ales daca e decedat, nu cred ca se poate da ceva familiei lui.