| Laviniaa a întrebat:

Sunt la universitatea Ovidius-Constanta, La BFT si trec anul II. Pentru a trece la 'fara taxa' cum se procedeaza? Se calculeaza ordinea mediilor inainte sau dupa restante? Mentionez ca nu am nici o restanta, dar colegii mei s-ar putea sa aiba medii mai mari ca ale mele dupa ce-si vor da restantele.Astfel voi pierde locul la buget?!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai după închiderea anului universitar şi mediile tale în comparaţie cu cei de la "fără taxă" sunt mai mari atunci te poţi adresa cu o cerere în acest sens.
Pa, pa.