| anonim_4396 a întrebat:

Sunt minora si vreau sa parasesc tara cu sora mea majora ce acte imi trebuiesc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie o declaratie notariala autentica, data de ambii parinti, prin care acestia sunt de acord sa pleci in strainatate si indica insotitor pe sora ta, de asemenea cartea de identitate ori pasaport. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Lollypop a răspuns:

Pai daca sora ta are pasaport, te poate trece pe al ei.Eu asa stiu ca a facut cineva care a plecat cu mama ei.Interesati-va mai bine.Eu asa stiu ca se poate.Sau poate chiar sunt si alte variantethinking Oricum bafta si sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da devil are cea mai buna varianta asa as fi zis si eu.big grin