| Dubaster a întrebat:

System Manufacturer: Dell Computer Corporation
System Model: OptiPlex GX270
BIOS: Phoenix ROM BIOS PLUS Version 1.1. A07
Placa de sunet: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller PCI
Am doua intrebari si va rog frumos sa raspundeti doar daca stiti sau va pricepeti foarte bine:
1. Cand incerc sa intru in BIOS (F2) nu se intampla nimic, intra in windows de parca nu s-a intamplat nimic. De ce? Cum pot sa intru in bios?
2. In timpul instalarii placii audio se restarteaza calculatorul singur. De ce?
TOATE DRIVERELE sunt de la DELL de pe site, recomandate de ei!
Am incercat orice varianta posibila si care mi-a trecut prin cap plus raspunsurile de pe forumuri. NIMIC!
Ma puteti gasi si la YM djdubaster pentru mai multe detalii!
O zi faina!

6 răspunsuri:
| hax0r a răspuns:

Esti sigur ca iti cere sa apesi F2 pentru BIOS? nu toate sistemele folosesc aceeasi tasta

| Dubaster explică (pentru hax0r):

Cred ca erai ironic aici, nu? happy

| CataC a răspuns (pentru Dubaster):

Nu e mah istetule si hackerule care esti hacker ironic, incearca sa te ajute.
Unele sisteme au F2, altele F10, altele Del (delete), depinde de la sistem la sistem.

| Marian13546123412434 a răspuns:

1.incerca sa intri in BIOS de pe F8
2. Driverul de la placa video nu se potriveste

| Dubaster explică (pentru Marian13546123412434):

Crede-ma daca aveam taste pana la F54 le incercam pe toate iar driverul de la placa video se potriveste perfect. Ms fain de ajutor!

| Marian13546123412434 a răspuns (pentru Dubaster):

Ce versiune Windows ai?
XP, Vista, 7?
Schimba windowsul actual si poate mergewinking