| spidy a întrebat:

Testele initiale conteaza la bac? ca sunt a 12-a si am inteles ca trebuie sa iei minim 5 la teste initiale ca sa intrii in bac... dupa ce ca trebuie sa inveti pentru bac mai inveti si pentru prostiile astea.

4 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Hai ca e mare prostie cu testele astea, streseaza elevii. adica acum in 2 saptamani astea vor sa scoata untul din ei. mi se pare exagerat.

Janina
| Janina a răspuns:

Cam asa

| Bteen a răspuns:

Problema se pune asa. Testele initiale nu conteaza oficial la bac. Nu se trec nicaieri. Totusi daca iei sub 5 va bate la ochi, profesorul respectiv nu poate garanta pentru tine ca vei trece bacul.In concluzie acestia trebuie sa ii bage in bac pe elevii care pot lua bac-ul, nu un elev incompetent, pentru ca in dreptul numelui elevului care a picat va fi scris profesorul si va fi tras la raspundere. Sper ca te-am putut ajuta. Succes

| spidy explică (pentru Bteen):

Daca nu iau 5 la teste nu intru la bac? trebuie sa fie media 5 pe toate testele?