| anonimaalee29 a întrebat:

Ce rol au testele initiale? Toti profesorii stiu ca noi in vacanta nu am deschis un caiet si ne spun ca trebuie sa dam teste initiale ca sa fie ei in regula la acte, blablabla.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu îți măsoară cunoștințele după ce ai deschis un caiet ci sa vadă in general la momentul asta care e nivelul tău la acea materie fără sa deschizi un caiet.
Școala nu e ca sa înveți o data, sa dai testul și sa ștergi informațiile din cap ci sa îți și rămână ceva, oricât de puțin, in cap după fiecare an și fiecare materie.

| OldSoul a răspuns:

Simplu, sa aiba idee cam de unde ar trebui sa inceapa sa predea.

| RainmakerX a răspuns:

In primul rand vad cine are o memorie mai buna sau cine este ceva mai bun la materia respectiva. Tin minte ca eu luasem 6-7 (la fizica ) si era cea mai mare nota din clasa (nu ca ar fi contat) laughing

In al doilea rand, exista anumite intrebari unde poate ca unii o sa stiti raspunsul si intrebari unde nu o sa stie nimeni. In principiu de acolo ar trebui sa se inceapa dar multa lume nu tine cont.

Prin testele astea spera si ei sa gaseasca anumiti elevi talentati, nu neaparat sa vada nivelul celor slabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajuta sa vezi cat de multa materie ai pierdut dupa vacanta, si ii ajuta si pe ei sa faca o recapitulare mai relevanta dupa acestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce ti pasa?